Dorota Illa

Poznaj swojego strażaka
Sekretarz Zarządu OSP Mrzezino- Druhna Dorota🧑‍🚒
Już za niecały miesiąc wyjątkowy dzień bo dzień kobiet. Z tej też okazji chcielibyśmy przedstawić Państwu kolejnego strażaka a właściwie strażaczkę druhnę Dorotę Illa.
Pochodzi z miejscowości Wysin, 25 km od miasta Kościerzyna. Absolwentka Liceum Ekonomicznego w Bolesławowie o profilu rolniczym. Tradycje strażackie w jej rodzinie są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Pasję do straży zawdzięcza swojemu tacie. Obecnie jej młodszy brat pełni funkcję prezesa w rodzimej jednostce OSP KSRG Wysin
Po ślubie zamieszkała wraz z mężem w Mrzezinie. Przez wiele lat tylko obserwowała wyjazdy mrzezińskich strażaków aż do 2018 roku. Wtedy została jedna z dwóch, pierwszych kobiet w naszej jednostce wyjeżdżających do akcji🧑‍🚒
Dwa lata później ukończyła kurs ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy💉 Jedna z kilku osób, które są dostępne do wyjazdów w porze dziennej .
Jest miłośniczką domowych wypieków. Wielokrotnie jej dania przyozdabiały stoły w trakcie strażackich imprez.
Udziela się również na rzecz naszej Parafii oraz w szkole🤝 Wolny czas spędza na czytaniu książek głównie o tematyce wojennej.
Od 2021 roku jest członkiem Zarządu OSP Mrzezino na stanowisku Sekretarza. Pełni też rolę Opiekuna Dyżurnego MDP.
Na zdjęciach druhna Dorota w nowym ubraniu specjalnym zakupionym dzięki wsparciu firmy Grupa Inwestycyjna Hossa Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy ❤️
Poznajcie Druhnę Dorotę 😎

Anna Sokołowska


Poznajcie naszą Druhnę Prezes Annę Sokołowską, która już jako członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Mrzezinie od 9 roku życia. tj. od 1993 roku pod opieką druhów: Dettlaffa, Holke i Wolszona wraz innymi druhami opiekunami i koleżankami zdobywały nie jeden puchar w zawodach i turniejach wiedzy w tamtym czasie🥇
Pasję do straży odziedziczyła w genach po swoim ukochanym dziadku, śp. Józefie Białk, który przez większość swojego życia wraz z dwoma synami działał prężnie w Ochotnicza Straż Pożarna we Władysławowie i który również dał się poznać jako otwarty, pomocny i pracowity strażak oraz nieprzeciętny społecznik.
Dh. Ania to nasz strażak wyjazdowy (jedna z 6 kobiet w naszej JOT), ratownik wykwalifikowany po kursie KPP, opiekun MDP oraz - a raczej głównie Prezes OSP Mrzezino, gdzie wraz z całym rewelacyjnym Zarządem działają prężnie nad doposażeniem, szkoleniem i rozwojem naszej jednostki🚒
Z wykształcenia: sprzedawca🧑‍💼, pedagog🧑‍🏫 i wychowawca placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Zawodowo natomiast przeszła przez drogę: sprzedawcy, tłumacza języka angielskiego, doradcy ubezpieczeniowego w Anglii gdzie mieszkała przez 14 lat a obecnie jest pracownikiem Referatu Promocji, Kultury i Sportu w pobliskim turystycznym Miasto Puck oraz zajmuje się sprawami p.poż w/w mieście.
Prywatnie: żona, mama dwóch chłopców (również członków naszej MDP- z genami nie wygrasz!), osoba której wszędzie pełno i która wyznaje zasadę: „Pozytywnie i do przodu”. Ciepła, życzliwa, pomocna ale też i uparta gdy walczy w dobrej sprawie. Człowiek kochający taniec i wszelkie formy latania (paralotnia, spadochron, tunel aerodynamiczny, samoloty - to już próbowała i ciągle chce więcej!) oraz podróże i poznawanie nowych zakątków świata.

Poznajcie druhnę Annę 🔥

Laura Proena

Druhna Laura należy do OSP od 2019 roku. Rodowita Mrzezinianka, która nawet nie pomyślałaby, że w przyszłości będzie jedną z pięciu kobiet w OSP wyjeżdżających do zdarzeń. Od roku ratownik KPP. Wstąpiła do nas za namową znajomych. Oprócz pasji do straży jej drugim zainteresowaniem jest jeździectwo. Swój wolny czas lubi spędzać aktywnie - kocha podróże małe i duże, w tym przede wszystkim góry.

Jak sama pisze: Straż pożarna nie jest przydzielona tylko mężczyznom, jeśli kobieta czuje, że chciałaby to robić, powinna iść w tym kierunku.

Laura

Krzysztof Litwiński

Kolejna osobą, którą koniecznie musicie poznać jest Naczelnik OSP Mrzezino Krzysztof Litwiński. Pochodzi on z okolic Skórcza – region Kociewie. W 2003 roku wraz z żoną przeprowadzili się do Rumi. Tam też zaczął rozwijać swoją przedsiębiorczą smykałkę. Kilka lat temu zamieszkał w Mrzezinie i również wtedy postanowił zostać strażakiem OSP. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu ze strażą często udaje mu się przybyć na alarm jako pierwszy przygotowując samochód do wyjazdu. Nasz Naczelnik wciąż rozwija swoją wiedzę. W zeszłym roku zdał egzamin na ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w między czasie uczestnicząc w różnych kursach udoskonalających z zakresu pożarnictwa.

Jak sam pisze: "Służba w straży uczy wielkiej pokory i szacunku do życia".

Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów, którzy wiążą swoją przyszłość z naszą strażą. Wraz z żoną prowadzą sieć butików odzieżowych pod marką Butik Alika. Sklep ten od kilku lat wspiera działalność naszej OSP. Dusza towarzystwa. Krzysiu lubi spędzać czas rodzinnie, poznając okolice bliższe i dalsze. Na zdjęciu możemy zobaczyć Krzysia w nowym ubraniu specjalnym zakupionym dzięki pomocy firmy Grupa Inwestycyjna Hossa za co bardzo dziękujemy!

Krzysztof

Tomasz Pienschke

Członek Zarządu OSP Mrzezino- Gospodarz remizy Tomasz Pienschke
Koniec października to okazja by przedstawić Państwu kolejnego druha naszej straży.
Druh Tomasz to dwudziestoletni, rodowity mieszkaniec Mrzezina. Absolwent wejherowskiego technikum w zawodzie Technik mechanik.
Jego rodzice prowadzą gospodarstwo rolne. Wraz ze swoimi braćmi pomaga im w codziennych obowiązkach. Nie raz udostępniał niezbędny sprzęt rolniczy w trakcie prac gospodarczych przy remizie.
Jego przygoda ze strażą rozpoczęła się w 2016 roku gdy wstąpił w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Od roku strażak ratownik OSP a od miesiąca również ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Wielokrotnie brał udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej, zawodach MDP i OSP.

Co ciekawe jego dziadek Paweł również był strażakiem OSP MRZEZINO i wieloletnim skarbnikiem. Jego umiejętności stawiania murów przydały się w trakcie rozbudowy remizy.
Tomka pasja to praca strażaka i pomoc ludziom.
Hobbistycznie lubi jazdy terenowe swoim motorem🛵
Tomek w tym roku otrzymał nowe ubranie specjalne, które zostało zakupione dzięki wsparciu firmy Grupa Inwestycyjna Hossa

Ty również możesz nam pomóc!

Dzięki wsparciu darczyńców możemy unowocześniać wyposażenie jednostki OSP Mrzezino.
Nowoczesny sprzęt to wyższa skuteczność podczas akcji i większe bezpieczeństwo niosących pomoc strażaków.

Przekaż darowiznę