Jak wygląda codzienność
strażaków ochotników?

Jako strażacy ochotnicy wyjeżdżamy do zdarzeń średnio 50 razy w roku. Wszystkie nasze działania wykonujemy w czynie społecznym, czyli nie otrzymujemy za nie pensji. Mimo to działalność w OSP jest dla nas pasjonująca - wiemy, że jeśli dojdzie do zdarzenia, to właśnie nasze działania mogą uratować czyjeś życie. Wiedza ze szkoleń przydaje się nam również w życiu codziennym i zawodowym.

Działalność strażaków nie ogranicza się tylko do wyjazdów na akcje. Robimy o wiele więcej, ponieważ angażujemy się również w działania prewencyjne: uczestniczymy w akcjach społecznych dotyczących bezpieczeństwa oraz rozdajemy materiały informacyjne. Można spotkać nas na festynach i imprezach. Bo straż to nie tylko dźwięk syreny, ale także wiele godzin spędzonych na dbaniu, aby żyło nam się bezpiecznie.

Codzienność strażaków

Jak dołączyć do naszego zespołu?

Obecnie nie prowadzimy rekrutacji nowych członków zespołu wyjeżdżającego do zdarzeń ratowniczo-gaśniczych oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Jednak jeśli bardzo chcesz stać się jednym z nas, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Umówimy spotkanie (najprawdopodobniej zaprosimy Cię na naszą zbiórkę), podczas którego poznamy się i dowiesz się więcej o naszej pracy.

Aby dołączyć do grona strażaków ochotników:

1. Przechodzisz badania lekarskie (ich koszt pokrywa Urząd Gminy).
  2. Przechodzisz kilkutygodniowe szkolenie podstawowe strażaka ratownika OSP.
  3. Już jako strażak doszkalasz się, aby podwyższać swoją wiedzę i umiejętności.

Chcesz dołączyć do OSP Mrzezino?

Skontaktuj się z nami!