Zespół ludzi z pasją
- zawsze gotowych do pomocy

OSP Mrzezino może poszczycić się już ponad 100-letnią historią. Każdy kolejny dzień przypomina nam, jak duże znaczenie ma działalność naszej jednostki dla lokalnej społeczności i ani na chwilę nie zwalniamy tempa. W naszych szeregach znajdują się osoby w różnym wieku (od 18-latków po seniorów), zarówno kobiety, jak i mężczyźni, przedstawiciele różnych zawodów

Działalność OSP Mrzezino
- akcje ratunkowe

Strażacy z OSP Mrzezino uczestniczyli w wielu pamiętnych akcjach na terenie całego województwa pomorskiego - w tym przede wszystkim w powiecie puckim. Do najpoważniejszych działań należało gaszenie pożarów gospodarstw rolnych, ale także akcja ratunkowa podczas powodzi w Gdańsku i na Helu. Braliśmy również czynny udział w opanowywaniu pożaru Rezerwatu Bielawskie Błota, gdzie przez kilka dni palił się trudny do ugaszenia torf.

O nas

Działalność OSP Mrzezino
na rzecz lokalnej społeczności

Ochotnicza Straż Pożarna powołana jest przede wszystkim do ochrony życia i zdrowia ludzi i zwierząt, a także do ratowania ich dobytku czy też usuwania różnego rodzaju zagrożeń w terenie. Jednak bardzo wiele możemy zdziałać również w czasie wolnym od wyjazdów. Angażujemy się w zawodach gminnych MDP i OSP. Uczestniczymy w akcjach społecznych, charytatywnych, edukacyjnych.

O nas

Władze OSP Mrzezino

Obecny zarząd został powołany 18 września 2021 roku. W jego skład weszły następujące osoby:

  • Prezes Anna Sokołowska
  • Naczelnik Krzysztof Litwiński
  • Zastępca Naczelnika Maciej Kolmetz
  • Skarbnik Joanna Neubauer
  • Sekretarz Dorota Illa
  • Gospodarz OSP Tomasz Pienschke
  • Członek zarządu Eryk Kaczykowski

Ty również możesz nam pomóc!

Dzięki wsparciu darczyńców możemy unowocześniać wyposażenie jednostki OSP Mrzezino.
Nowoczesny sprzęt to wyższa skuteczność podczas akcji i większe bezpieczeństwo niosących pomoc strażaków.

Przekaż darowiznę